За підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Національної академії медичних наук України, Харківського національного медичного університету, Національного інституту хірургії і06 07 04 2017 7 gastro трансплантології ім. О.О.Шалімова, ГУ «Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т.Зайцева НАМН України» 06-07 квітня 2017 року в місті Харкові в конференц-залі ТОВ « Готель Космополіт» відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю "Актуальні питання невідкладної хірургії ".

Іванова Юлія Вікторівна, доктор медичних наук, головний науковий співробітник ДУ «Інституту загальної та невідкладної хірургії НАМН України» в своїй доповіді «Профілактика і лікування гнійно-септичних ранових і післяопераційних ускладнень у постраждалих з мінно-вибуховими і вогнепальними пораненнями з пошкодженням магістральних судин» акцентувала увагу, що найважливішим завданням надання медичної допомоги під час локальних війн і збройних конфліктів стає збереження життя максимальній кількості поранених і постраждалих. Бойова хірургічна травма в умовах зростаючої щільності вогню стрілецької зброї і широкого застосування боєприпасів вибухової дії, таких як протипіхотні міни і гранати, все частіше набуває характеру рани політравми.

Юлія Вікторівна в своїй доповіді зупинилася на особливостях терапії мінно-вибухових ушкоджень кінцівок і представила результати лікування 136 постраждалих з ушкодженнями магістральних судин.
Інфекційні ускладнення поранень і травм зустрічаються у 25% постраждалих, в 70% постраждалих вони є причиною смерті.

Основними напрямками лікування гнійних ускладнень є:

• очищення рани від некротичних тканин і чужорідних тіл;

• забезпечення адекватного відтоку ранового відділяємого;

• відновлення життєздатності навколишніх тканин шляхом усунення набряку;

• усунення системних порушень;

• придушення збудників ранової інфекції (емпірична і спрямована антибактеріальна терапія).

Також Юлія Вікторівна в своїй доповіді розкрила причини поширення резистентності хвороботворних бактерій до антибактеріальних препаратів і способи підвищення ефективності антибактеріальної терапії. Найбільш ефективним способом боротьби з антибіотикорезистентністю вважають комбінування β-лактамних антибіотиків з різними інгібіторами β- лактамаз. На ринку України представлені такі комбіновані препарати, як Сульбактомакс, Норзидим і Норфепим.

Сульбактомакс - комбінація цефтриаксона і сульбактаму - володіє підвищеною стійкістю до β-лактамаз розширеного спектру і металлобеталактамазам і власною антибактеріальною активністю сульбактаму щодо Acinetobacter spp., B.fragilis.

Норзидим - комбінація цефтазидиму і сульбактаму має активністю щодо P.aeruginosa: акцент в застосуванні на гнійні і нозокоміальні інфекції: інфекції шкіри і м'яких тканин.

Норфепим - комбінація цефепіму і сульбактаму має більш високу стійкість до гідролізу БЛРС в порівнянні з цефалоспоринами III покоління, і тому може бути антибіотиком "резерву" для внутрішньогоспітальних інфекцій в ВРІТ.

Замятін Петро Миколайович, доктор медичних наук, професор, завідувач відділенням травматичного шоку, анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії імені В.Т. Зайцева національної академії медичних наук України" в своїй доповіді «Профілактика і лікування синдрому ентеральної дисфункції у постраждалих з політравмою» представив результати терапії 67 пацієнтів з синдромом ентеральної дисфункції у пацієнтів з політравмою традиційною схемою терапії і терапією включає профілактику стрес виразок з використанням ІПП Геердіна.

Петро Миколайович акцентував увагу, що ІПП Геердін має низку переваг перед іншими ІПП:

• найвищим рівнем інгібування протонної помпи вже на 10 хвилині після введення;

• більш вираженим зниженням интрагастральной кислотності протягом 24-годинного періоду в порівнянні з усіма іншими ІПП;

• відсутністю негативної лікарської взаємодії;

Показання до призначення Геердіна при ускладненому перебігу політравми з формуванням синдрому ентеральної дисфункції:

• Профілактика утворення стрес виразок.

• Лікування гострих кровотеч з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.

Також Петро Миколайович у своїй доповіді представив увазі учасників конференції "Алгоритм ведення пацієнтів з ГШКК" (гострими шлунково-кишковими кровотечами) і представив рекомендовані дозування Геердіна для різних станів.

ПОКАЗАННЯ ДОЗУВАННЯ ГЕЕРДІНА ТЕРМІНИ  ТЕРАПІЇ
Профілактика стрес язв Інтраопераційно 20 мг  3-5 днів
Гостра кровотеча 20 мг болюс 3 дні
Загострення виразкової хвороби шлунка 12-п. к. 20 мг/добу 2-4 тижні
Загострення виразкової хвороби шлунка 20 мг/добу 4-8 тижні