За підтримки Міністерства охорони здоров'я України та Дніпропетровської медичної академії 13 вересня 2017 р. в місті Дніпрі відбувся регіональний конгрес «Людина і Ліки - Україна».

В рамках конгресу були розглянуті питання діагностики та терапії захворювань в наступних напрямках:

o Сімейна медицина
o Терапія
o Педіатрія
o Неврологія

Абатуров Олександр Євгенович, завідувач кафедри факультету педіатрії та медичної генетики ГУ «Дніпропетровської медичної академії» Міністерства охорони здоров'я України, д.м.н., професор у своїй доповіді «Антибактеріальна терапія важкої пневмонії у дітей» розкрив питання етіології, патогенезу інфекцій нижніх дихальних шляхів, а також представив алгоритм вибору антибактеріальних препаратів при даній патології.

Олександр Євгенович у своїй доповіді акцентував увагу, що в Європі щорічно реєструється понад 25 тис. випадків смертей, викликаних мультирезистентними бактеріями. Провідну роль у розвитку антибіотикорезистентності грають β-лактамази, що руйнують β-лактамне кільце антибіотика.

Одним з ефективних способів боротьби з антибіотикорезистентністю бактерій, обумовленою продукцією β-лактамаз вважають комбінування β-лактамних антибіотиків з різними інгібіторами β- лактамаз, серед яких широке клінічне застосування отримали клавуланова кислота, сульбактам та тазобактам.

Одним з таких комбінованих препаратів на ринку України представлений Сульбактомакс («Mili Healthcare», Великобританія) - оригінальна комбінація цефтриаксона і сульбактаму який має наступні переваги:

• Синергізм дії забезпечує більшу чутливість штамів бактерій до комбінації цефтриаксон + сульбактам у порівнянні з монопрепаратом цефтриаксона

Сульбактомакс має поліпшену здатність проникати в периплазматичний простір бактерій

Сульбактомакс демонструє найнижчий рівень мінімальної пригнічуючої концентрації для ерадикації бактеріальної біоплівки.

Височина Ірина Леонідівна, зав. кафедрою сімейної медицини ГУ ДМА МОЗ України, доцент, д.мед.н., виступила з доповіддю під назвою «Особливості застосування пробіотиків в практиці лікаря сімейної медицини» на прикладі препарату Лактовіт Форте.

У своїй доповіді доцент Височина І.Л. акцентувала увагу фахівців на важливій ролі пробіотиків у профілактиці багатьох захворювань, в т.ч. захворювань кишечника і простудних захворювань.

Лактовіт Форте - це унікальна комбінація спороутворюючих імуномодулюючих бактерій для надійного контролю всіх проявів дисбактеріозу. До його складу входять: спори Bacillus coagulans (Lb. Sporogenes 120 млн.), вітамінів В9 (фолієва кислота 1,5 мг) і В12 (ціанокобаламін 15 мкг).

Також Ірина Леонідівна виступила з доповіддю під назвою «Сучасні підходи в профілактиці і комплексному лікуванні захворювань дихальних шляхів» на прикладі препарату Респіброн.

Імуномодулятор Респіброн європейський полівалентний препарат («Mili Healthcare», Великобританія) - отриманий шляхом механічного лізису, містить бактеріальні лізати 13 штамів найбільш поширених патогенних мікроорганізмів, що викликають захворювання верхніх дихальних шляхів.

З доповіддю «Сучасні підходи в підвищенні ефективності лікування гельмінтозів у дітей» виступив завідувач кафедри госпітальної педіатрії та дитячих інфекційних хвороб, доктор медичних наук, професор, член Асоціації педіатрів України, голова Асоціації дитячих гастроентерологів та нутриціології Запорізької області Леженко Геннадій Олександрович.

І показав переваги нового ефективного протигельмінтного препарату Ворміл і Ворміл Фіто, представленого компанією («Mili Healthcare», Великобританія) - це перевірений засіб для надійної дегельмінтизації і профілактики гельмінтозів, що найбільш рекомендований та призначається для дітей і дорослих фахівцями охорони здоров'я в Україні.

Успішний досвід застосування препарату Ворміл має широке коло фахівців: педіатри, терапевти, сімейні лікарі, алергологи, дерматологи, гастроентерологи, інфекціоністи та інші.

Потапов Валентин Олександрович, професор, д.м.н., академік Академії наук вищої школи України, завідувач кафедри акушерства та гінекології ДДМА, голова Дніпропетровського обласного відділення асоціації акушерів-гінекологів України, Президент клубу акушерів-гінекологів Дніпропетровської області, Голова Дніпропетровської обласної асоціації перинатології , Голова Дніпропетровської обласної асоціації лікарів-професіоналів України, прочитав доповідь під назвою «Раціональна антибіотикотерапія запальних захворювань органів малого таза» за допомогою препарату Мератин та Мератин Комбі.

Валентин Олександрович зазначив, що запальні захворювання органів малого таза (ЗЗОМТ) є однією з найпоширеніших причин звернення жінок до гінеколога.

ВЗОМТ в поєднанні з нефроурологічною патологією спостерігаються у 42% пацієнток.

Раннє адекватне лікування запальних захворювань здатне запобігти розвитку безлічі важких наслідків для жіночого організму, а особливо - її репродуктивної функції. Цьому може сприяти застосування максимально ефективних лікарських засобів, уникаючи нераціонального використання безлічі препаратів.

В даний час перевага віддається комбінованим антибактеріальним препаратам, які здатні забезпечити значний прогрес при лікуванні генітальних інфекцій.

Одним з таких мікст-препаратів є Тифлокс («Mili Healthcare», Великобританія), який являє собою комбінацію офлоксацину 200 мг та орнідазолу 500 мг.

Також Валентин Олександрович, наголосив на необхідності місцевої терапії та переваги застосування препаратів Мератин та Мератин Комбі.