З метою підвищення професійного рівня лікарів оториноларингологів, 02-03 жовтня 2017 року в м. Києві, відбулася Щорічна традиційна осіння науково-практична конференція Українського наукового медичного товариства лікарів-оториноларингологів під назвою «Досягнення сучасної оториноларингології».

Організатором конференції виступило ГО «Українське наукове медичне товариство лікарів-оториноларингологів» ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. А.С. Коломійченка НАМН України».

У конференції взяли участь провідні фахівці в області оториноларингології. В рамках конференції прозвучали доповіді, присвячені актуальним на сьогодні питанням отоларингології, що дало можливість обмінятися досвідом і підвищило професійний рівень знань фахівців.

Писанко Віктор Миколайович, Головний науковий співробітник, д.м.н., Лікар вищої категорії, Головний сурдолог МОЗ України виступив з доповіддю «Ефективність бактеріальних лізатів при імунопрофілактиці хронічних риносинуситів у дітей» на прикладі препарату Респіброн компанії Mili Healthcare.

02 03 10 17 respФахівцями компанії «Lallemand Pharma Int.» (Швейцарія), на основі інноваційної технології виробництва поливалентного механічного бактеріального лизата (polyvalent mechanical bacterial lysate - PMBL) був розроблений імуномодулятор Респіброн.

У своїй доповіді Віктор Миколайович показав ефективність препарату Респіброн при імунопрофілактиці загострень і рецидивів хронічного риносинуситу у дітей, що доведено проведеними дослідженнями.

Імунопрофілактика загострень хронічних респіраторних захворювань і рецидивів риносинуситів з використанням препарату Респіброн супроводжувалася позитивною дією у 70% пацієнтів, що приймали участь дослідженні.

Комбіноване використання імуномодулятора (ехінацея) і мукозальної вакцини (респіброн) забезпечувало позитивний ефект у 95% обстежених. Таким чином, дія препарату посилюється при комбінації його з імуномодулятором.

Це свідчить про високу ефективність Респіброна як засобі профілактики загострень і рецидивів хронічного синуситу у дітей.

Інна Володимирівна Гогунська -вчений в області отоларингології, алергології, доктор медичних наук, заслужений лікар України, заступник керівника Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів і вуха ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка НАМН України» виступила з доповіддю «Застосування системних деконгестантів в комплексному лікуванні алергічних ринітів».

Алергічний риніт (нежить) - запалення слизової оболонки носа, яке викликається різними алергенами. Клінічні прояви алергічного риніту - набряк і закладеність носа, виділення, свербіж, повторювані багаторазові чхання. Існує сезонний алергійний риніт - в період цвітіння рослин (пилок) і цілорічний (на шерсть тварин, на домашній пил і т.д.).

Найбільш ефективна методика лікування алергії: алерген-специфічна імунотерапія системними деконгестантами. Ідеальний деконгестант має оптимальні характеристики і механізми дії. При застосуванні відсутній ризик морфологічного або функціонального пошкодження слизової, відсутні системні ефекти.

Дослідження безпеки системних (пероральних) деконгестантів продемонстрували відсутність побічної дії системних деконгестантів при їх прийомі у віковій добовій дозі, крім того було доведено їх безпечність для пацієнтів з артеріальною гіпертензією. (Проведено 33 дослідження за участю 2165 пацієнтів).

Мілі Носик - краплі оральні з малиновим смаком. Застосовуються дітям з чотирирічного віку. Швидко02 03 10 17 11milistan усувають закладеність носа. Сприяють швидкому одужанню і попереджають розвиток ускладнень. Не дратують слизову носа.

Показання до застосування:

• Застуда, що супроводжується ринореєю, відчуттям закладеності носа, сльозотечею, чханням.

• Інфекційні та алергічні рінофарінгити, поліноз.

• Симптоматичне лікування гострих і хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів: риніти, синусити, фарингіти.

Містить два безпечних компоненти, які усувають закладеність, набряк, чхання і свербіж.

Фенілефрин - симпатоміметичний амінофілін, який викликає звуження кровоносних судин, знижує кровонаповнення слизової оболонки носоглотки і викликає таким чином тривале зменшення її набряку.

• Активує a-адренорецептори, розташовані на посткапілярних судинах і кавернозно-венозних синусах оболонки носа, викликаючи їх звуження.

• Найбільш безпечний серед пероральних деконгестантів.

• Не викликає значного зменшення кровотоку в слизовій оболонці носа і рідше провокує розвиток медикаментозного риніту.

• Нормалізує дренаж носової порожнини, ефективно попереджаючи розвиток синуситу, євстахіїту і середнього отиту.

• Зменшує набряк слизової, усуває закладеність носа, усуває нежить і відновлює носове дихання.

• Надається перевага для використання в дитячому віці.

 Хлорфеніраміну малеат - антигістамінний засіб, блокатор Н1-рецепторів 1-го покоління.

• Надає протиалергічну дію, зменшує прояви ексудації. Надає помірно виражений седативний ефект.

• Надає комплексну дію на симптоматику ринітів, за рахунок протизапальної дії.

• Впливає на мускаринові холінорецептори довгастого мозку, чим забезпечує ефективне пригнічення чхання.

• Зменшує ринорею, знижує свербіж, прояви ексудації і набряку слизової оболонки носа, зменшує проникність капілярів та ін.

На підставі наведених даних ми можемо зробити висновок про препарат Мілі Носик:

• Швидко усуває закладеність носа у дитини: знімає набряк і запалення слизової носа і придаткових пазух, відновлює просвіт носових ходів і покращує дренаж синусів.

• Сприяє швидкому одужанню і знижує ризик розвитку ускладнень.

• Діє без «синдрому рикошету».

• Не подразнює слизову носа, так як застосовується орально, а фенілефрин, який входить до складу препарату найбільш безпечний для дітей.