28-29 березня 2018 року в м. Києві в залах конференц холу «ДЕПО» відбувся ХІ конгрес з міжнародною участю «Людина та ліки - Україна». Організаторами конгресу виступили Міністерство охорони здоров'я України, Комітет Верховної Ради з охорони здоров'я, Національна Академія медичних наук, Українська асоціація міждисциплінарної медицини, Київський медичний університет та Українська Академія Педіатрії. Традиційно в роботі Конгресу взяли участь лікарі сімейної практики, терапевти, кардіологи, гастроентерологи дорослі і дитячі, неврологи, отоларингологи, пульмонологи, педіатри, дерматологи та інфекціоністи. З змістовними доповідями виступили провідні фахівці в галузі медицини з України, Литви, Словенії, Молдови та Республіки Білорусь.

Бекетова Галина Володимирівна - доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України,28 03 18 3chil kiev Головний підлітковий терапевт МОЗ України, Голова асоціації педіатрів Києва, член правління Всеукраїнської асоціації дитячих гастроентерологів і нутриціологів, член Всесвітнього Европейського та Українського клубу панкреатитів, завідувач кафедри дитячих і підліткових захворювань НМАПО імені П. Л. Шупика виступила з доповіддю, яка була присвячена інноваційним підходам до профілактики та лікування респіраторних інфекцій за допомогою препарату Мілістан від кашлю, який дуже популярний в дану пору року тому що в міжсезоння вірусна активність значно підвищується.

Рівень захворюваності на грип істотно знизився, але гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) складають основну частину всієї інфекційної захворюваності в світі. Переважна більшість ГРЗ мають вірусну етіологію. Віруси запускають патологічні процеси в дихальних шляхах. Щорічна частка риновірусів в етіологічній структурі ГРВІ захворюваності становить близько 30-50%. Основні симптоми захворювання - біль в горлі, чхання, назальна обструкція, ринорея і кашель.

Найбільш високу терапевтичну ефективність має група противірусних препаратів, яка забезпечує лікування при початковій стадії захворювання. Препарат Мілістан від кашлю є симптоматичним комбінованим засобом (муколітик) з комплексним механізмом дії.

Препарат містить 2 компонента:
• Карбоцістеін - який проявляє муколітичну та відхаркувальну дію, полегшує відходження мокроти, сприяє регенерації слизової оболонки - починає діяти через 2-4 години після початку застосування.
• Амброксол - сприяє розрідженню в'язкого бронхіального секрету, відновлює дренажну функцію дрібних бронхів і бронхіол - дає реалізацію свого ефекту протягом доби.

Мілістан від кашлю показаний при гострих і хронічних захворюваннях дихальних шляхів, які супроводжуються утворенням секрету, що важко виділяється, а також для профілактики і лікування після оперативних втручань на легенях.

Доан Світлана Іванівна - доктор медичних наук, проректор з післядипломної освіти Київського медичного університету виступила з докладом «Сучасні підходи до лікування пацієнтів з захворюваннями кишечника у практиці сімейного лікаря».

28 03 18 2chil kievРоль кишечника дуже важлива в нашому організмі. Дослідження доводять що за нормальної роботи кишечника вік людини може бути подовжений на 25%. Кишечник бере участь у багатьох функціях організму: ферментативній - участь у травленні, імуномодулюючій, захисній, синтезі вітамінів, детоксикаційній, антианемічній, антирахітичній, антионкологічній. Наслідки роботи кишечника впливають на наше життя – більше 90%.

Наприклад серотонин (гормон радості) - виробляється в кишечнику та регулює моторику кишечнику, а саме його ферментну активність. Також серотонин відповідає за перебіг алергічних реакцій, діяльність центральної нервової системи, серця і судин, рухового апарату і в розвитку інфекційних захворювань.

Шлунково-кишковий тракт – це відкрита система біоценозу, який населяє понад 1100 мікроорганізмів, які створюють мікрофлору кишечника. Мікроорганізми в нашому кишечнику організовуються в біоплівку яка покриває слизову оболонку кишечника і саме ця біоплівка забезпечує наш внутрішній гомеостаз та локальний імунітет.

Мікрофлора нашого кишечника продукує дуже важливі біологічно активні речовини – це вітаміни К, В12, В9 (фолієва кислота), В2 (рибофлавін), В5 (пантотенова кислота), амінокислоти (джерело 20% лізину), летючі жирні кислоти, гормони, антибіотичні речовини, бере участь в обміні мікроелементів (залізо, цинк, кобальт), біоактивні аміни ті інші біологічно активні речовини.

Але іноді відбувається порушення рівноваги мікрофлори кишечника - число корисних бактерій зменшується, а шкідливих зростає. Відбувається зміна кислотно-лужного середовища, що веде до порушення роботи внутрішніх органів - шлунку, печінки, підшлункової залози та до загибелі представників рідної мікрофлори.

Відомо, що не тільки антибіотики викликають її зменшення. Для сучасної людини, окрім того, стали постійними психоемоційні перевантаження та порушення дієти: вживання солодких газованих напоїв, їжі з високим вмістом вуглеводів і низьким клітковини. Це викликає зміну середовища існування нормальних бактерій та зміну всього мікробного пейзажу кишечника. Як наслідок: вздуття, бродіння, спазми, болі, газоутворення.

На сьогодні пробіотик Лактовіт форте – став основним засобом для відновлення нормальної мікрофлори кишечника. Особливості цього препарата, що він поєднує в собі спороутворюючі мікроорганізми Lactic Acid Bacillus (Bacillus coagulans (Lb. sporogenes)), фолієву кислоту та вітамін B12. Цей препарат в маленькій кількості є в складі нашої нормофлори.

Як представник роду Bacillus він здатний до спороутворення. Як представник Lactobacillus він здатний утворювати молочну кислоту яка закислює середовище і згубно впливає на патогенні мікроби, грибкову флору та бактеріальну флору. Препарат стійкий до агресивного кислотного середовища. Його можна приймати разом з антибіотичними препаратами.

Вітаміни В9 та В12 сприяють регенерації слизової оболонки і формуванню біоплівки,
є факторами росту і факторами накопичення Bacillus coagulans, посилюють процесси відновлення мікробіоценозу кишечника, впливають на локальний імунітет, сприяють посиленню фагоцитозу та стимулють продукцію імуноглобуліну А, який при потраплянні до кишечника патогенних бактерій адсорбується на бактерії і сприяє іх лізису.

Мікрофлора кишечника генетично обумолена – вона успадковується від матері в процессі народження оскільки родові шляхи перед народженням змінюють свою мікробіологічну структуру. Тому Лактовіт Форте призначають для передпологової підготовки вагітних, тому що дуже важливо щоб вагітна жінка мала нормальний мікробіоциноз , який вона передасть своєму потомству та для уникнення виникнення дисбактеріозу у новонародженої дитини.

Лактовіт Форте можна використовувати діткам з 2-х місячного віку. Прийом дуже простий - капсула розчиняються в молоці і вживається дитиною.

5 Переваг застосування Лактовіт Форте:

• Ефективне відновлення балансу мікрофлори кишечника внаслідок його порушень при кишкових інфекціях, хронічних захворюваннях шкт і інших причин.
• Нормалізація функції кишечника, відновлення процесів травлення і всмоктування.
• Чинить протизапальну та антиоксидантну дію.
• Сприяє швидкому відновленню організму після перенесених інфекцій.
• Надійний спосіб профілактики інфекційних захворювань.

Отже, пам’ятайте, що найкращою запорукою гарного самопочуття є Лактовіт Форте.

Ярослав Олександрович Дзюблик - кандидат медичних наук, старший науковий співробітник28 03 18 4chil kiev клініко-функціонального відділення Національного інституту фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського Національної академії медичних наук України виступив с докладом «Проблема антибіотикорезистентності в терапії інфекцій нижніх дихальних шляхів».

Інфекція дихальних шляхів це найрозповсюдженіша інфекційна патологія людини, яка в структурі смертності від інфекційних захворювань посідає перше місце, спричиняючи значні економічні збитки. Застосування антибактеріальних препаратів при лікуванні бактеріальних респіраторних інфекцій, на сьогоднішній день, є єдиним доступним варіантом етіотропної терапії. Але, широка доступність антибіотиків (внаслідок безрецептурного відпуску), «профілактичне» їх призначення при вірусних інфекціях, невірний вибір антибіотика, режиму його дозування або тривалості лікування, а також недотримання пацієнтами лікарських рекомендацій призводять до формування і поширення антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів.

Антибіотикорезистентність це здатність мікроорганізмів набувати стійкість до протимікробних препаратів, до яких раніше вони були чутливі. Більшість дослідників визнають, що антибіотикорезистентність досягла критичного рівня і має тенденцію до подальшого поширення, в тому числі і щодо нових антибіотиків, тобто вона стала глобальною проблемою. Проблема антибіотикорезистентності з’явилася в світі з виходом першого антибіотика понад 60 років тому. На даний час антибіотикорезистентність до препарату з’являється ще до виходу препарату на ринок і з кожним днем стає все менше препаратів, які б мали абсолютну активність проти тих чи інших збудників – і це стосується в тому числі і пульмонології. Це визначає ситуацію на медичному і фармацевтичному ринку.

В чому ж небезпека резистентності:
• Інфекції які викликають резистентні штами відрізняються більш тривалим перебігом.
• Пацієнти частіше вимагають госпіталізації – тобто частіше попадають в стаціонари.
• Збільшується тривалість перебування в стаціонарі, що тягне за собою збільшення вартості терапії і в подальшому збільшення навантаження на бюджет країни і на суспільство.

Експерти європейського центру контролю з інфекційними захворюваннями підкреслюють, що в світі на сьогоднішній день близько 700 000 смертей пов’язано саме з антибіотикорезистентними штамами. В Європі ця цифра сягає 25 000. Підходи до антибіотикорезистентності це комплексна проблема, яка включає в себе розробку нових антибіотиків, контроль за обігом антибіотиків в сільському господарстві, харчовій промисловості, ветеринарії, дотриманні принципів раціональної антибіотикотерапії, розробку нових ефективних профілактичних вакцин для людей і тварин.

Сьогодні в Україні надзвичайно популярними антибіотиками є цефалоспорин 3 покоління і цефтриаксон - він вживається дуже широко і незавжди адекватно і не завжди за призначенням – це призводить до того що ріст грамнегативної флори проти якої він повинен добре працювати набуває певних неконтрольованих розмірів і це звертає на себе увагу всіх фахівців, які займаються лікуванням інфекцій дихальних шляхів.

28 03 18 1chil kievСеред усіх представників цефалоспоринів, представників 3 генерації цефтріаксону особливо виділяється одна комбінація цефтриаксон з сульбактамом - препарат Сульбактомакс, який на нашому ринку представляє компанія Mili Healthcare.

Препарат Сульбактомакс вивчався професором Мостовим Юрієм Михайловичем представником Вінницької школи пульмонології у відкритому дослідженні серед пацієнтів 3 клінічної групи з негоспітальною пневмонією. Була доведена висока клініко-рентгенологічна ефективність препарату – вона сягала 96,9%. Доведено скорочення терміну перебування пацієнтів у стаціонарі, якісне тривале лікування, високу на рівні представників даного класу переносимість даного препарату.

І звичайно є можливість використання цього препарату з метою антибіотикопрофілактики – яка полягає в застосуванні препарату безпосередньо перед проведенням операційного втручання з метою зменшення кількості бактеріальних ускладнень які можуть спостерігатися після операційних втручань.

Сульбактомакс має такі властивості:

• Широкий спектр антимікробної активності, більш ніж 83% з досліджуваних штамів є чутливими до даної комбінації.
• Підтверджена стійкість до бета-лактамаз розширеного спектру та металобеталактамаз.
• Вводиться 1 раз на добу, що збільшує комплаєнс і зменшує вартість лікування.
• Можна застосовувати навіть новонародженим.
• Посилання на дослідження міжнародного рівня, які підтверджують клінічну ефективність та безпечність препарату Сульбактомакс.
• Має патент Європейської Патентної Організаціїі, в тому числі, понад 8 років в Україні.

Сульбактомакс має оригінальне поєднання цефтриаксону з сульбактомом для впевненої ефективності емпіричної терапії в умовах зростаючої антибіотикорезистентності Грам (-) і Грам (+) інфекцій.

Виступи, що пролунали на щорічному конгресі «Людина і Ліки» торкнулися основних аспектів проблем пульмонології, антибіотикотерапії та антибіотикорезистентність, педіатрії (нутриціології, гастроентерології, інфектології, дитячої дерматології, ендокринології та ін.

Основною метою проекту було, перш за все, - максимально швидко і актуально донести інформацію про останні досягнення практичної медицини до практикуючих лікарів.