За підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Національної медичної академії післядипломної25 04 18 1 implem освіти імені П. Л. Шупика, Європейської групи «Належна практика безперервної медичної освіти» Good CME Practice Group (gCMEp), Групи компаній «МедЕксперт» 25 квітня 2018 року в містах Києві, Дніпрі, Кривому Розі та Запоріжжі відбувся навчальний семінар в форматі телемосту «Імплементація міжнародних протоколів в педіатричну практику».

З привітальним словом від організаторів семінару виступив провідний учений в галузі акушерства, гінекології та перинатології, відомий як фундатор перинатальної медицини в Україні Вдовиченко Юрій Петрович - доктор медичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, лікар вищої категорії, заслужений лікар України. Юрій Петрович наголосив, що процес навчання фахівців не обмежується і не зупиняється після отримання диплома ВНЗ, він безперервний. Інформація потребує постійного оновлення, актуалізації, уточнення, нагадування.

25 04 18 6 implemМіністерство охорони здоров'я України оприлюднило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я». Проект розроблено з метою створення основних організаційних засад функціонування системи безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я, оновлення нормативно-правової бази, враховуючи зміни законодавства України про освіту.

Основною метою підготовки проекту акта є реалізація положень Закону України «Про освіту», застосування системи професійної самоосвіти фахівців у сфері охорони здоров’я, як обов’язкової складовою системи безперервного професійного розвитку; облік усіх періодів підвищення кваліфікації, у тому числі усіх видів професійної самоосвіти для атестації фахівців з метою оцінки їх професійного рівня та складності виконуваних робіт, відповідності кваліфікаційним вимогам і посадовим обов’язкам кожні п’ять років, зокрема для присвоєння або підтвердження кваліфікаційної категорії, кваліфікації працівника чи продовження дії ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.25 04 18 7 implem

Освітня програма допоможе учасникам семінару:

• Краще орієнтуватися у проблематиці, представленій на лекціях
• Застосовувати дані на практиці
• Підвищити свою компетенцію
• Передати досвід колегам
• Надавати більш ефективну допомогу пацієнтам

Цільовою аудиторією заходу були: педіатри, неонатологи, сімейні лікарі.

Гогунська Інна Володимирівна – доктор мед. наук, заслужений лікар України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, заступник керівника Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха ДУ «Інститут отоларингології імені проф. О. С. Коломійченка НАМН України» виступила с докладом «Сучасний підхід в лікуванні риносинуситів».

25 04 18 2 implemГострі респіраторні вірусні інфекції ГРВІ є одними з найпоширеніших інфекційних патологій, на частку яких припадає близько 90% всіх інфекційних захворювань. Основними збудниками ГРВІ є: пікорнавіруси (риновіруси, ентеровіруси), віруси грипу, віруси парагрипу, респіраторно-синцитіальні віруси. Дорослий переносить 1-2 епізоди ГРЗ на рік. Діти хворіють 6-8 разів на рік. Поширеність захворювання на алергічний риніт (АР) серед дітей досягає 40%.

У дітей з алергічними захворюваннями гострі респіраторні інфекції частіше протікають у вигляді рецидивуючих захворювань, симптоми при них мають більш виражений, стійкий характер, відзначається схильність до бронхоспазму. АР може стати причиною бронхіальної астми, а це вже серйозна загроза не тільки якістю життя, а й самого життя людини. Захворюваність на алергічний риніт в Україні становить 0,22%.

Алергічний риніт (АР). Дані епідеміологічних досліджень:
• 20 - 40% - Сезонний АР - виникає на пилок квітучих рослин.
• 1 - 13% - Цілорічний АР - пов'язаний з гіперреакціею організму на домашній пил, шерсть тварин.

Риносинусит - запалення носа і навколоносових пазух, що характеризується двома або більше симптомами, один з яких утруднення носового дихання/закладеність носа або виділення з носа (назовні або в носоглотку). Метою терапії риносинуситів є ефективне усунення набряку слизової і нормалізація дренажу носової порожнини, а також запобігання ускладнень (отиту, бактеріальних синуситів, евстахіїта і ін.)

При лікуванні гострого вірусного риносинуситу (ОВРС) використовують такі симптоматичні засоби, як деконгестанти - судинозвужувальні засоби, що зменшують закладеність носа. Лікування системними деконгестантами не призводить до функціональних і морфологічних змін у слизовій оболонці.

За даними аналізу досліджень зареєстрованих в Кокранівського центральному центрі був проведений25 04 18 3 implem аналіз 12 плацебо контрольованих досліджень про ефективність комбінації антигістамінний і деконгестант препарат за участю 734 пацієнтів (621 дорослих і 113 дітей). Дані дослідження продемонстрували ефективність і безпеку застосування даної комбінації як у дорослих так і у дітей.

Найбільш безпечним в педіатричній практиці визнаний фенілефрин, що входить до складу інноваційних пероральних крапель для лікування риніту Мілі Носік виробництва компанії Mili Healthcare Ltd., Великобританія. Препарат Мілі Носік є єдиним в Україні безрецептурних препаратом в групі системно діючих протинабрякових засобів, що застосовуються при патології порожнини носа.

Мілі Носік оральні краплі від нежиті - знижують набряк слизової носових ходів і полегшують дихання через ніс при ряді захворювань верхніх дихальних шляхів інфекційної і алергічної етіології. Містить два безпечних компонента: хлорфеніраміну малеат і фенілефрин.

Хлорфеніраміну малеат:
• Антигістамінний засіб, Н1-блокаторів 1-го покоління.
• Надає комплексну дію на симптоматику ринітів, за рахунок протизапальної дії.
• Впливає на мускаринові холінорецептори довгастого мозку, чим забезпечує ефективне пригнічення чхання.
• Зменшує ринорею, знижує свербіж, прояви ексудації та набряку слизової оболонки носа, зменшує проникність капілярів та ін.

Фенілефрин - викликає звуження кровоносних судин, знижує кровонаповнення слизової оболонки носоглотки і викликає таким чином тривале зменшення її набряку.

Мілі Носик оральні краплі від нежиті, які усувають закладеність носа, набряк, чхання і свербіж. Не дратує слизову носа. Сприяють швидкому одужанню і попереджають розвиток ускладнень.

25 04 18 4 implemМозгова Галина Петрівна - доктор мед. наук, професор кафедри дитячих і підліткових захворювань НМАПО імені П. Л. Шупика виступила з доповіддю «Сучасні підходи до профілактики та лікування рекурентних респіраторних захворювань у дітей і підлітків».

Наше довголіття і якість життя безпосередньо залежать від імунітету - природної здатності організму чинити опір хворобам. Імунна система захищає організм від вірусів і бактерій, перешкоджає розвитку інфекційних захворювань, в тому числі грипу та застуди.

Часті гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) сприяють зниженню функціональної активності імунної системи. Українці все частіше хворіють на грип та ГРВІ. Сезон грипу в Україні почався в жовтні 2017 року і триватиме до травня 2018 року. Особливо актуальною, на сьогоднішній день, є проблема рекурентних респіраторних захворювань у дітей і підлітків.

Препарат Респіброн, розроблений фахівцями компанії «Lallemand Pharma Int.» (Швейцарія), сприяє зменшенню частоти розвитку інфекційних респіраторних захворювань, а також полегшує перебіг інфекційних захворювань дихальних шляхів. На українському ринку Респіброн представлений компанією «Мілі Хелскере Лтд.».

Респіброн - полівалентний препарат, до складу якого входять бактеріальні лізати, скорочує термін25 04 18 5 implem захворювання і попереджає розвиток ускладнень у дорослих і дітей з 2-х років. Застосування препарату в якості профілактичного і лікувального засобу дозволяє знизити потребу в антибіотикотерапії.

Респіброн ефективний і безпечний сублінгвальний препарат, який має потужну доказову базу, сумісний з антибіотиками і жарознижувальними засобами, добре переноситься, має високий рівень безпеки, має швидкий лікувальний і профілактичний ефект.

Цей захід було проведено у відповідності до вимог та стандартів Акредитаційної Ради з Безперервної Медичної Освіти (Accreditation Council for Continuing Medical Education - ACCME, США) в рамках співпраці Siyemi Learning і Групи компаній МедЕксперт.

Акредитаційна Рада з Безперервної Медичної Освіти США (Accreditation Council for Continuing Medical Education - ACCME, США) створена Американською Медичною Асоціацією для розробки і впровадження стандартів якості безперервної медичної освіти (БМО), яка використовується для підвищення компетенції лікарів і застосування отриманих ними знань для поліпшення якості медичної допомоги пацієнтам.